» » Технологія обробки деревини

Технологія обробки деревини

Автор: Kosmach O.P. от 1-02-2021, 21:15


Сучасні технології обробки деревини припускають три типи обробки сировини: біологічний, хімічний та механічний. В результаті здійснення цих методів можна отримати досить широкий асортимент продукції, в основі якого лежать лісоматеріали. Техніка безпеки при обробці деревини повинна дотримуватися при будь-якому з цих методів.

біологічний метод

Технологія обробки деревини біологічним методом передбачає переробку деревини низької якості, а також мільйонів тон різних деревних і сільськогосподарських відходів в дуже цінний продукт - кормові білкові дріжджі. Крім цього під час такої обробки виробляють етиловий спирт, фурфурол і ксиліт. Завданням біологічного методу обробки лісоматеріалів є забезпечення сільськогосподарського виробництва необхідною сировиною мікробіологічного синтезу. Варто зазначити, що виготовлення будь-якого сировини з деревини є екологічно чистим.

На кожному деревообробному, лісопильному або хімічному заводі технологічна обробка деревини здійснюється строго поетапно. На кожному етапі деревина наділяється певними властивостями, які відповідають конкретним вимогам ринку.

Механічна технологія обробки деревини

Під час механічної обробки лісоматеріалів відбувається зміна форми та об'єму деревини без зміни самого речовини, як при хімічному методі. Велика частина деревних матеріалів обробляється таким чином, що порушуються зв'язку між волокнами. В основі такої обробки лежить властивість деревини ділитися і здійснюється головним чином різанням. Лісоматеріали можна пиляти, стругати, різати, фрезерувати. Набагато рідше використовується обробка без порушення зв'язку між волокнами, наприклад, пресування або гнуття. Для реалізації такої обробки майстри користуються пластичними властивостями деревини, т. Е. Здатністю зберігати додану їй форму після закінчення дії зовнішніх сил.

    при різанні деревини спостерігається порушення зв'язку між частинками деревини в напрямку різу. Піддається обробці деревина ділиться на частини з утворенням або без утворення стружки. Якісний показник - це висока точність розмірів одержуваних виробів. Різання, мабуть, найважливіший технологічний процес. Так працює більшість верстатів, автоматичних ліній
    якщо здійснюється розколювання, то деревина ділиться на шари, тобто вздовж волокон, а не по заданому напрямку
    в ході обробки високим тиском дерево змінює форму шляхом гнуття, вигину або пресування. Для того, щоб зігнути дерево його потрібно попередньо пропарити, щоб підвищити пластичність. Найчастіше гнутоклеєні вироби створюють з фанери або шпону. В результаті пресування виходять деревно-стружкові плити або брикети
    при дробленні лісоматеріали діляться на частини хаотично, без дотримання конкретної геометрії частинок, найчастіше по найслабшим зв'язків в матеріалі. Така обробка характерна для процесу ударного дроблення, фрикційного руйнування і абразивного розуміли.

Хімічна техніка обробки деревини

У процесі такої обробки деревина піддається дії різноманітних хімічних сполук. Завдяки хімічній обробці працюють такі виробництва:

    целюлозно-паперове виробництво - виготовлення паперу та картону
    гідролізний виробництво засноване на процесі розщеплення полісахаридів, які містяться в деревині, до моносахаридів. Моносахариди продають в якості готового продукту, глюкози і ксилози. Однак найчастіше суміші моносахаридів піддають біохімічній переробці з отриманням етилового спирту і дріжджів або хімічної переробки з утворенням фурфуролу і ксиліту
    піроліз (суха перегонка) деревини дозволяє домогтися отримання деревного уголя, метилового спирту, оцтової кислоти, фенольних смол, різних розчинників органічного походження
    каніфольно-скипидарне виробництво, на якому отримують каніфоль і скипидар. Ці сполуки застосовуються в лакофарбової, парфумерної та фармацевтичної сферах.

Незважаючи на величезну різноманітність виробів з деревини та їх конструкцій, технології обробки будуються на основі таких же принципів, що і багато років тому: розпилюванні, струганні, свердлінні, точінні і шліфуванні. Зміни відбулися лише в способах і методах обробки лісоматеріалів: ручні засоби виробництва змінили механічні. Пристрої, які працюють за рахунок електричної енергії, істотно зменшують час, необхідний на обробку лісоматеріалів, а також збільшують продуктивність праці і показники якості кінцевих продуктів.

За матеріалами: wood-prom.ru
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 1 днів з моменту публікації.